Idealna dieta, czyli jaka?

Przez: Dominik Zalewski Kategoria: Porady dietetyczne Dodano: Komentarze: 0 Ulubione: 231

Wyobrażenia na temat zdrowego stylu życia bardzo często mijają się z rzeczywistością – wiele osób sądzi, że utrzymanie prawidłowego poziomu tkanki tłuszczowej wymaga skrajnie rygorystycznego podejścia do żywienia. Tymczasem – przynajmniej na początek – wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian, aby zapewnić sobie poprawę wyglądu własnej sylwetki. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest bowiem zachowanie właściwego balansu pomiędzy eliminowaniem starych nawyków żywieniowych a wdrażaniem nowych.

Wyobrażenia na temat zdrowego stylu życia bardzo często mijają się z rzeczywistością – wiele osób sądzi, że utrzymanie prawidłowego poziomu tkanki tłuszczowej wymaga skrajnie rygorystycznego podejścia do żywienia. Tymczasem – przynajmniej na początek – wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian, aby zapewnić sobie poprawę wyglądu własnej sylwetki. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest bowiem zachowanie właściwego balansu pomiędzy eliminowaniem starych nawyków żywieniowych a wdrażaniem nowych. Narzucenie sobie zbyt rygorystycznego podejścia grozi za każdym razem szybkim zniechęceniem, a w efekcie – porzuceniem diety i powrotem do niedobrych przyzwyczajeń. Na początek warto na pewno zamienić wszystkie wysokoprzetworzone produkty, takie jak makarony, ryże czy pieczywo, na ich pełnoziarniste warianty. Dzięki wyższej zawartości błonnika oraz białka szybciej zapewniają one uczucie sytości, co sprawi, że ostatecznie będzie się przyjmować mniejsze porcje pokarmów. Należy również pamiętać o odpowiednim zbilansowaniu każdego posiłku pod kątem rozkładu makroskładników. Jeżeli jednak liczenie kalorii chwilowo nie wchodzi w grę, można skorzystać z gotowych rozwiązań, stosując koktajle odchudzające, które stanowią pełnowartościowe pod kątem żywieniowym posiłki, jakimi z powodzeniem można zastąpić niektóre z jedzonych dotychczas potraw.

Nie tylko zestaw koktajli...

Wyrobienie trwałych nawyków żywieniowych wymaga przede wszystkim czasu, toteż warto zastosować odpowiednią strategię. Właśnie dlatego każdy zakupiony w Herbalife zestaw koktajli zawiera także szczegółowy plan żywieniowy, który pozwala samodzielnie skomponować zdrową dietę. Dzięki opisowi poszczególnych produktów, wielu cennym wskazówkom oraz dokładnemu rozpisaniu harmonogramu posiłków zdecydowanie łatwiej poradzić sobie ze zmianami. Co więcej, niezawodna marka Herbalife umożliwia odbywanie indywidualnych konsultacji w celu wyjaśnienia podstawowych aspektów dietetycznych lub spersonalizowania prowadzonej kuracji. Takie podejście zapewnia osiągnięcie sukcesu każdemu, kto podejmie próbę dokonania zmian we własnym życiu. Mimo to warto jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ pełna reorganizacja dotychczasowych przyzwyczajeń może zająć nawet do kilku miesięcy – najlepiej stopniowo eliminować niezdrowe produkty ze swojej diety i zastępować je pełnowartościowymi artykułami spożywczymi. Nie należy przy tym zapominać o włączeniu do swojego życia aktywności fizycznej. W zależności od obecnej formy można wprowadzić np. spacery lub pilnować dystansu 5000–10000 kroków dziennie, można też przesiąść się z samochodu na rower albo wykupić karnet na basen czy siłownię – zasadniczo im więcej ruchu, tym lepiej.

Dlaczego warto stosować suplementy Herbalife?

Bardzo ważnym elementem diety aktywnych fizycznie osób są różnego rodzaju suplementy. Co istotne, nie mogą one stanowić jedynego źródła wartości odżywczych, witamin i minerałów – jak sama nazwa wskazuje, są one wyłącznie uzupełnieniem tego, co spożywa się na co dzień. Dlatego podstawą do sięgnięcia po suplementy powinna być zawsze właściwie skomponowana, w pełni zbilansowana dieta. Należy przy tym pamiętać, że dobór produktów uzupełniających warunkowany jest indywidualnymi potrzebami konsumenta, dlatego włączając suplementy Herbalife do swojej diety, trzeba mieć na uwadze ich konkretne przeznaczenie. Przykładowo, niektóre z nich, takie jak napój hipotoniczny, dedykowane są zwłaszcza sportowcom, gdyż wspomagają ich wydajność podczas wzmożonej aktywności fizycznej. Z kolei saszetki Immune Booster wzmacniają odporność każdego, kto chce pozostać w pełni sił w okresie jesienno-zimowym. Nie oznacza to jednak, że suplementy można traktować na równi z lekami i sięgać po nie w celu poprawy stanu swojego zdrowia – wszelkie problemy zdrowotne bezwzględnie należy jak najszybciej konsultować z lekarzem. We wszystkich pozostałych przypadkach śmiało można włączać suplementy do swojej diety jako znakomite uzupełnienie zbilansowanego, zdrowego i aktywnego stylu życia.

Komentarze

Zostaw swój komentarz